понеділок, 18 листопада 2024 р.

Книжкова виставка "Нарис сучасної історії" (До Дня Гідності і Свободи)

 

До Дня Гідності і Свободи, що відзначається в Україні щороку 21 листопада, Канадсько-український бібліотечний центр підготував книжкову виставку «Нарис сучасної історії».

Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору. Саме 11 років тому, 21 листопада 2013 року на майдан Незалежності в Києві вийшли люди, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Тоді ще ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап, і що події, які відбуватимуться в наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. І ці події – продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а за духовні цінності – Гідність і Свободу.

Цього року відзначення Дня Гідності та Свободи особливе. Воно демонструє зв'язок подій одинадцятирічної давнини із сьогоднішнім днем. Одинадцять років – це солідна історична дистанція, коли ми вже можемо ефективніше усвідомити, що відбулося з Україною, з кожним із нас і світом. Ми розуміємо, що Революція Гідності та нинішня війна – це єдиний процес, продовження боротьби українців за свою історичну пам'ять, свою культурну ідентичність, своє майбутнє.

…Кожен народ має героїв, котрі віддали своє життя за його ліпшу долю. Небесна Сотня гинула за Україну з вірою, що своєю смертю вона воскрешає мертвих: і тих, хто загинув за волю України, і тих, хто віддає життя тепер…

У книгах та періодичних виданнях, запропонованих для перегляду, розкрито причини і передумови виникнення Революції Гідності, її рушійні сили та цілі. Автори у своїх нарисах, статтях, коментарях простежують хроніку подій Євромайдану, висвітлюють перебіг народного протесту, що розпочав великі зміни не лише в Україні, але – без перебільшення – вплинув на формування нового вектора розвитку світової історії. Публікуються розповіді оборонців, медиків, священників, митців – людей різного віку і фаху, мешканців практично всіх регіонів країни – усіх, хто був учасником та свідком етапу народження нової нації. Експозиція проілюстрована багатьма фотографіями для найповнішого висвітлення та осмислення тих доленосних подій листопада 2013 по лютий 2014 …

Ознайомитися з матеріалами книжкової виставки запрошуємо з 19 листопада по 20 грудня 2024 року.










Немає коментарів:

Дописати коментар

Книжкова виставка-портрет "Його ім'я було благословенням, нам українцям, на цій землі..."

30 червня 2025 року виповнюється 130 років від дня народження Юліана Стечишина – українського публіциста, адвоката, педагога, громадського т...