Українська земля – батьківщина багатьох обдарованих, яскравих і харизматичних особистостей, які стали гордістю не тільки національної історії та культури, але й ввійшли до пантеону слави інших країн світу. Більшість з цих видатних постатей ніколи не забували про своє походження, чим могли допомагали рідній країні, хоча б могли зробити набагато більше, знаходячись на землі своїх пращурів. Наша сьогоднішня експозиція – спроба висвітлення життєвого і творчого шляхів одного з волинських письменників, котрий перебуваючи на північно-американському континенті, як справжній патріот, віддавав всі свої сили та енергію лише на честь служіння Україні.
Віталій Тимофійович Волков народився 5 липня 1900 року на Волині. Після закінчення гімназії навчався на математичному факультеті Київського університету імені Святого Володимира потім продовжив здобуття вищої освіти у Варшавському університеті – мріяв отримати диплом юриста. По завершенні навчання, займався книговидавничою справою у місті Рівному. У 1946 році емігрував до Німеччини, згодом, у 1949-му, до США (мешкав у Філадельфії, штат Пенсильванія). Організовував у місті українські школи, створював хорові капели при церквах, брав активну участь в діяльності місцевих літературно-мистецьких клубів, а також деякий час очолював Центральний комітет об’єднання демократичної української молоді (Нью-Йорк). Працював службовцем у банку та досліджував кооперативний рух в Україні (ХІХ-ХХ століття).
Віталій Волков виступив одним із засновників Науково-дослідного товариства української термінології, за ініціативи письменника у світ вийшли видання «Англо-українського економічного словника» та «Короткого словника синонімів української мови». Член об’єднання українських письменників в еміграції «Слово».
Літературною творчістю Віталій Тимофійович захопився ще з юнацьких років і відтоді не полишав свого захоплення впродовж життя. На виставці представлені ключові праці В. Волкова, що розкривають талант митця як прозаїка, зокрема роман "Довбуш" та уривок з роману "Таємниці космосу", а також фантастичні оповідання "Загадковий перстень" та "Перекусничок". Ці твори, просякнуті глибокою любов'ю до України та тугою за рідним краєм, дозволяють відвідувачам зануритися у світ авторських роздумів та переживань. Також радимо ознайомитися з фейлетонами, статтями та нарисами, що демонструють активну громадянську позицію їх автора та його невтомну діяльність на благо української культури в еміграції.
Експозиція діє з 14 липня по 14 серпня 2025 року у відділі обслуговування користувачів.
Немає коментарів:
Дописати коментар